Meals

$270.00

A robot team needs to eat.  Based on our experience at previous matches, we think it will cost about $270…

Quantity

Food IconA robot team needs to eat.  Based on our experience at previous matches, we think it will cost about $270 a day to feed all of us while we are on the road. (Remember, we have teenagers on the team and thinking about robots burns up a lot of energy.)    We travel at least six days every season. You can buy one or more days of meals to keep the team running.